30 lat kształcenia w językach obcych

IFE już od 30 lat kształci studentów na kierunkach w językach obcych. Z tej okazji 10 listopada 2022 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego odbyło się wydarzenie „Meet the Future – IFE Alumni vs. IFE Students”. Dlaczego studia na IFE cieszą się niesłabnącą popularnością?

IFE PŁ to jednostka ogólnouczelniana, która jako pierwsza instytucja polskiego szkolnictwa wyższego, zaoferowała studia prowadzone w języku angielskim i francuskim. Od początku istnienia głównym celem IFE jest kształcenie przyszłych inżynierów, którzy oprócz fachowej wiedzy i umiejętności, biegle władają językami obcymi. Centrum Kształcenia Międzynarodowego zatrudnia szereg wysoko wykwalifikowanych wykładowców nie tylko z Politechniki Łódzkiej, ale również z innych ośrodków akademickich w Polsce, a także specjalistów ze świata biznesu i przemysłu. Wdraża też najbardziej innowacyjne metody edukacyjne. Wszystko po to, by umożliwić studentom nabycie kompetencji, będących odpowiedzią na współczesne problemy społeczno-ekonomiczne oraz niezbędnych do rozpoczęcia pracy w poszukiwanych na rynku krajowym i międzynarodowym branżach.

Przez 30 lat istnienia IFE wykształciło ponad 4000 absolwentów, którzy realizują swoje ambicje zawodowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tej chwili w Centrum studiować można całkowicie za darmo na 10 kierunkach I stopnia w języku angielskim, 1 dwujęzycznym (angielsko-francuskim) kierunku I stopnia oraz na 7 kierunkach II stopnia. Daje to łącznie ponad 600 przedmiotów prowadzonych w językach obcych. Ponadto, każdy student IFE ma możliwość wyjazdu do jednej z 400 uczelni w 70 krajach, gdzie może zrealizować swój semestr mobilny.

Podczas wydarzenia „Meet the Future” studenci i absolwenci Centrum Kształcenia Międzynarodowego zmierzyli się w całodniowej bitwie kompetencyjnej. Dwa światy zetknęły się nie tylko na firmowych stoiskach w budynku IFE, ale również podczas warsztatów. Studenci wzięli udział w certyfikowanych spotkaniach prowadzonych przez firmy, ale też mieli szansę sprawdzenia się w roli nauczycieli - poprowadzili warsztaty dla absolwentów i pokazali, jak wiele młodzi mogą nauczyć wieloletnich ekspertów.

Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz, CWM